Kryptowalutowe nagłówki tygodnia: Ethereum ETF i FIT21 otrzymują zielone światło, PEPE prowadzi monety memów

Świat kryptowalut kończy kolejny tydzień, a spot Ethereum ETF, rachunek kryptowalutowy FIT21 i moneta Pepe znalazły się w centrum uwagi. Oto zbiór najważniejszych nagłówków z tego tygodnia.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Zatwierdzenie Spot Ethereum ETF wywołuje poruszenie w społeczności kryptowalutowej.
  • Pierwsza duża ustawa kryptowalutowa, FIT21, zostaje zatwierdzona.
  • Moneta Pepe pojawiła się jako gorący temat w sektorze monet memów.

W miarę jak kolejny tydzień zbliża się do końca w sferze kryptowalut, rynek był wylęgarnią przyciągających uwagę wydarzeń. Długo oczekiwany spot Ethereum ETF otrzymał zielone światło od amerykańskiej SEC (Komisji Papierów Wartościowych i Giełd), a pierwsza duża ustawa kryptowalutowa, FIT21, również została zatwierdzona w tym tygodniu. Świadcząc o zmienności rynku, Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty doświadczyły mieszanej akcji cenowej. Tymczasem moneta Pepe (PEPE) stała się popularnym tematem w społeczności kryptowalut.

Oto zbiór niektórych z najważniejszych nagłówków tego tygodnia, które wydają się wywoływać falę dyskusji w globalnej społeczności kryptowalutowej.

Zatwierdzenie funduszu ETF Spot Ethereum

Jako przełomowe wydarzenie w amerykańskim krajobrazie kryptowalutowym, SEC dała w tym tygodniu zielone światło 8 punktowym funduszom ETF ETH za pośrednictwem zamówienia zbiorczego. Te fundusze ETF ETH obejmowały VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy i Bitwise.

Jednak w przeciwieństwie do gwałtownego wzrostu ceny BTC po zatwierdzeniu ETF, akcja cenowa ETH była świadkiem sporych turbulencji. Wywołało to wir spekulacji na temat przyszłej akcji cenowej ETH.

Ustawa kryptowalutowa FIT21 uzyskuje akceptację

Co więcej, amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła w tym tygodniu ustawę FIT21 (Financial Innovation and Technology for the 21st Century Act), stanowiącą pierwszy krok w kierunku stworzenia ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych w całym kraju. Ustawa kryptowalutowa wyjaśnia, że aktywa cyfrowe sprzedawane w ramach kontraktu inwestycyjnego niekoniecznie klasyfikują aktywa jako papiery wartościowe tylko dlatego, że są sprzedawane lub przenoszone w ramach tego kontraktu inwestycyjnego.

Warto zauważyć, że stało się to potencjalnym czynnikiem zmieniającym zasady gry w procesie Ripple przeciwko amerykańskiej SEC, podczas gdy szersza społeczność nadal spekuluje na temat wpływu ustawy kryptograficznej na status ETH jako pozwu o zabezpieczenie.

Ponadto wieloryby XRP przetasowały prawie 300 milionów monet w związku z rozwojem sytuacji prawnej.

PEPE liderem w sektorze monet memów

Natomiast Pepe coin, znana kryptowaluta memowa o tematyce żabiej, odnotowała fenomenalny wzrost wśród zawirowań na szerszym rynku. Skalując wiele nowych ATH, token o tematyce żaby przewodził sektorowi monet memów, oferując inwestorom zyski.

Warto zauważyć, że PEPE wyprzedził również ICP (Internet Computer Protocol), aby zapewnić sobie 20. miejsce w globalnych rankingach pod względem kapitalizacji rynkowej w tym tygodniu, chociaż wkrótce potem spadł z powrotem na 21. miejsce. Ponadto jego najnowsze ATH wynosi 0,00001577 USD.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours