Bitcoin i Solana rosną dzięki napływowi 947 mln USD, przed nami wzrost ceny BTC?

Bitcoin i Solana napędzają napływ 947 milionów dolarów na rynek kryptowalut, co może mieć wpływ na wzrost cen.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bitcoin przyciąga 942 miliony dolarów tygodniowych wpływów, podkreślając zaufanie inwestorów.
  • Solana osiąga lepsze wyniki niż inne altcoiny dzięki znacznemu napływowi 4,9 miliona dolarów.
  • Stany Zjednoczone przewodzą regionalnym napływom, wskazując na duże zainteresowanie rynku aktywami cyfrowymi.

Jak wynika z najnowszego cotygodniowego raportu CoinShares dotyczącego przepływów funduszy aktywów cyfrowych, rynek kryptowalut jest świadkiem znacznego napływu funduszy. Bitcoin i Solana, dwaj główni gracze na arenie kryptowalut, znajdują się na czele tego wzrostu, doświadczając łącznego napływu w wysokości 946,9 mln USD. Ten niezwykły rozwój podkreśla rosnące zainteresowanie inwestorów i zaufanie do tych cyfrowych aktywów.

Bitcoin i Solana dominują w cotygodniowym napływie

Bitcoin znalazł się w centrum uwagi, przyciągając w zeszłym tygodniu aż 942 miliony dolarów napływu, co stanowi oszałamiające 99% wszystkich środków napływających do produktów inwestycyjnych opartych na aktywach cyfrowych. Pomimo wzrostu napływu, wolumeny obrotu wyniosły zaledwie 10,5 miliarda dolarów w ciągu tygodnia, co stanowi wyraźny kontrast w porównaniu z 40 miliardami dolarów obserwowanymi w marcu.

Co ciekawe, napływy były natychmiastową reakcją na niższy niż oczekiwano raport dotyczący wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI) w środę, przy czym ostatnie trzy dni handlowe tygodnia stanowiły 89% całkowitych przepływów. Podkreśla to pogląd, że cena Bitcoina ponownie powiązała się z oczekiwaniami dotyczącymi stóp procentowych. Dominacja Bitcoina w tym napływie podkreśla jego trwałą atrakcyjność wśród inwestorów, umacniając jego pozycję jako flagowej kryptowaluty.

W międzyczasie Solana, znana z szybkich transakcji i możliwości inteligentnych kontraktów, pojawiła się jako gwiazda z godnym uwagi napływem 4,9 miliona dolarów. Wzrost ten wyprzedził innych znaczących graczy, takich jak Chainlink i Cardano, które doświadczyły odpływów w wysokości odpowiednio 3,7 mln USD i 1,9 mln USD. Odporność i atrakcyjność Solany dla inwestorów w obliczu wahań rynkowych sprawiają, że jest to kryptowaluta, którą należy uważnie obserwować w nadchodzących tygodniach.

Stany Zjednoczone dominują w napływach, fundusze ETF napędzają wzrost inwestycji w kryptowaluty

W ujęciu regionalnym Stany Zjednoczone zdominowały napływy, odnotowując w ubiegłym tygodniu 1 002 mln USD. Co nietypowe, skala szarości, która doświadczyła odpływu 16,6 mld USD od czasu uruchomienia ETF w styczniu, również po raz pierwszy odnotowała niewielkie wpływy, w łącznej wysokości 18 mln USD. Szwajcaria i Niemcy również odnotowały niewielkie wpływy w wysokości odpowiednio 27 mln USD i 4,2 mln USD, podczas gdy Hongkong i Kanada odnotowały odpływy w wysokości odpowiednio 83 mln USD i 17 mln USD.

Pomimo mieszanych przepływów regionalnych, cena Bitcoina wzrosła o 0,07% w chwili pisania tego tekstu, osiągając 66 887,42 USD, podczas gdy jego otwarte zainteresowanie spadło o 0,1% do obecnej wyceny 18 miliardów dolarów. Warto zauważyć, że flagowa kryptowaluta zyskała ponad 6,49% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dane te wskazują na ponowne zainteresowanie Bitcoinem, napędzane ostatnimi wydarzeniami rynkowymi i nastrojami inwestorów, potencjalnie sygnalizując początek trwałego wzrostu na rynku kryptowalut.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours