Bitcoin ETF: BlackRock, Fidelity pokazuje oznaki ożywienia, cena BTC wzrośnie w przyszłym tygodniu?

Bitcoin ETF: BlackRock, Fidelity spot Bitcoin ETF wykazuje oznaki ożywienia, ponieważ całkowity napływ wzrasta do 60 milionów dolarów. Czy nadchodzi ożywienie w cenie BTC?

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Całkowity napływ netto spotowych funduszy ETF Bitcoin wyniósł 59,7 mln USD 19 kwietnia.
  • Fidelity Bitcoin ETF (FBTC) odnotował napływ 54,8 mln USD, a BlackRock 29,3 mln USD.
  • Otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoina spadło w ciągu ostatnich kilku godzin.

Bitcoinowe fundusze ETF w Stanach Zjednoczonych odnotowały w piątek wpływy w wysokości prawie 60 milionów dolarów, wykazując oznaki ożywienia po ujemnych wpływach w tym tygodniu. Wpływy BlackRock (IBIT) i Fidelity (FBTC) wzrosły, ponieważ uczestnicy rynku świętują czwarty udany halving Bitcoina.

Rosnące wpływy w BlackRock i innych funduszach ETF Bitcoin zapewnią dalszy impuls do masowego rajdu szacowanego po halvingu Bitcoina. Eksperci wyznaczyli cenę docelową Bitcoina na poziomie 100 tys. dolarów.

Spot Bitcoin ETF odnotował napływ 60 milionów dolarów

Całkowity napływ netto spotowych funduszy ETF Bitcoin wyniósł 59,7 mln USD, zgodnie z danymi podanymi przez Bloomberg i Farside Investors 20 kwietnia. 11 notowanych na giełdzie Bitcoin ETF odnotowało odrodzenie aktywności zakupowej w piątek. Pozytywny napływ nastąpił w związku z odbiciem ceny BTC przed halvingiem Bitcoina.

Napływy do Fidelity Bitcoin ETF (FBTC) były prawie dwukrotnie większe niż napływy do iShares Bitcoin ETF (IBIT) BlackRock. BlackRock odnotował napływ 29,3 miliona dolarów, co stanowi wzrost w porównaniu ze słabym napływem w ciągu ostatnich kilku dni. Po ostatnim napływie, napływ netto BlackRock osiągnął ponad 15,42 miliarda dolarów, a udziały Bitcoina wzrosły o ponad 17,55 miliarda dolarów.

Fidelity Bitcoin ETF (FBTC) odnotował napływ 54,8 mln USD, podczas gdy Ark 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) i Bitwise Bitcoin ETF (BITB) były świadkami napływu odpowiednio 12,5 mln USD i 4,9 mln USD.

Odpływy z Grayscale GBTC uległy dalszemu spowolnieniu w piątek. Odpływ z GBTC spadł do 45,8 mln USD z 90 mln USD dzień temu. Dzięki temu całkowite odpływy z ETF Grayscale BTC wynoszą obecnie 16,70 miliarda dolarów. Dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein, oszacował, że odpływy w GBTC ETF osiągnęły szczyt i wkrótce spodziewane są dodatnie wpływy, ale rynek wciąż na to czeka.

Cena bitcoina konsoliduje się w pobliżu 64 tys. dolarów

Cena BTC spadła o prawie 0,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, a obecnie notowana jest poniżej 64 000 USD. 24-godzinne minimum i maksimum wynosiły odpowiednio 63 036 USD i 65 481 USD. Wolumen obrotu spadł jednak o 17% po halvingu Bitcoina, ponieważ inwestorzy ostrożnie szukają dalszych sygnałów.

Najnowsza analiza wskazuje na ogólny wzrostowy sentyment pomimo niskich wolumenów obrotu na rynku spot i kontraktach terminowych, głównie z powodu obaw o napięcia między Izraelem a Iranem. Cena BTC “nadal musi odzyskać 65,5 – 66 tysięcy dolarów, aby być giga bycza”, powiedział popularny analityk Skew. Co więcej, wysokie opłaty transakcyjne Bitcoin muszą ustąpić przed dalszym wzrostem.

Dane Coinglass wskazują, że kontrakty terminowe na Bitcoina i otwarte opcje (OI) nieznacznie spadły w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna wartość OI kontraktów futures spadła o ponad 2% do 31,31 mld USD, przy mieszanych nastrojach na giełdach kryptowalut w ciągu ostatnich kilku godzin. CME Bitcoin Futures OI spadł o ponad 4%, a większość z nich pojawiła się w ciągu ostatnich 3 godzin.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours